Świetlica Bajkowej Nadziei w UDSK Białystok

2023-12-11
Świetlica Bajkowej Nadziei w UDSK Białystok

Mali pacjenci z UDSK Białystok zyskują baśniowe wnętrza

Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny w Białymstoku odmienił swoje wnętrza dzięki projektowi fundacji Bajkowa Fabryka Nadziei. Odnowiona przestrzeń dla małych pacjentów na onkologii stała się faktem dzięki połączeniu sił wolontariuszy, sponsorów i partnerów, w tym marki zabawek Kiddymoon oraz Kontri.

Bajkowa świetlica w DSK Białystok
Bajkowa świetlica w DSK Białystok

Mikołajki pełne prezentów

Mikołajki 6 grudnia 2023 roku były prawdziwym magicznym dniem w DSK. Metamorfoza pomieszczenia to symboliczny gest ku poprawie życia najmłodszych pacjentów w ich trudnej podróży zdrowienia. Wnętrze świetlicy emanuje baśniowym klimatem, wplecionym w motywy lasu i zwierząt, co sprawia, że zarówno dzieci, jak i ich rodzice nie mogą powstrzymać uśmiechu.

Otwarcie świetlicy na oddziale onkologii UDSK Białystok
Otwarcie świetlicy na oddziale onkologii UDSK Białystok
Malowidła, rzeźby 3D, a nawet dywan imitujący trawę na podłodze - to wszystko tworzy przyjazne, inspirujące środowisko. Zestawienie różnorodnych zabawek, gier, książek i sprzętu multimedialnego ma na celu dostarczenie dzieciom rozrywki i chwil relaksu.

Świetlica to nie tylko przestrzeń zabawy. To kluczowy element wsparcia dla małych pacjentów. Będą tu odbywać się zajęcia z psychologiem, logopedą, pedagogiem i wolontariuszami, skierowane nie tylko na odprężenie, ale również na edukację i terapię.

Projekt ten stanowi kontynuację długotrwałej współpracy fundacji Bajkowa Fabryka Nadziei z Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalem Klinicznym w Białymstoku. To nie tylko materialne wsparcie, ale także seria inicjatyw, takich jak warsztaty artystyczne, wycieczki czy spotkania z gwiazdami, które pomagają dzieciom zapomnieć o chorobie i cieszyć się dzieciństwem.

Podziękowanie firmie Kontri
Podziękowanie firmie Kontri

Jako Kiddymoon jesteśmy dumni, że mogliśmy wpisać się w tę niepowtarzalną opowieść, przynosząc uśmiech małym pacjentom i wspierając ich drogę do zdrowia. Ale to nie jedyny projekt, który wspieramy. Od początku istnienia marki Kiddymoon staramy się kreować świat pełen nadziei i radości dlatego wspieramy najmłodszych aby zagwarantować równy start wszystkim dzieciom.

pixel